Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi Ayrıcalık Detayları

Menu ikonu
Yurt Dışı Servisi

Yurt Dışı Servisi

Türk Telekom Prime Mobil Tarifelerinden birindeyseniz, Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi ile yurt dışında kullanımınıza uygun ses ya da internet paketiniz hattınıza otomatik tanımlanır, içiniz rahat eder.

Kademeli ses ve data paketleri ile paket aşımı yaşamadan rahat rahat konuşup internete girebilirsiniz.

Yurt dışı servisine bir kez üye olmanız yeterli, servis iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder ve bir sonraki yurt dışı seyahatinizde  size özel yurt dışı paketleriniz ilk kullanımınızda hattınıza otomatik tanımlanır.Paketiniz bittiğinde otomatik devreye giren bir üst paket sayesinde paket aşımı yaşamazsınız.

 

Ayrıcalıktan faydalanmak için;

SMS
PY 3910
Yurt Dışı Servisi
AYRICALIK DETAYLARI

Servis ve Paket Detayları

 • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi'ne PY yazıp 3910'e göndererek ücretsiz kayıt olabilirsiniz. 
 • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi' nden Türk Telekom Prime mobil tarifelerindeki müşterilerimiz faydalanabilecektir.
 • Yurt dışında ilk kullanım yaptığınızda bulunduğunuz ülkede geçerli olan ve fatura kesim tarihinize kadar geçerli olan ses veya internet paketinin ilk kademesi devreye girer. 
 • İlk konuşma dakikanızda konuşma, ilk internet kullanımınızda internet paketi tanımlanır. Kullanım yapmazsanız hiçbir ücret yansıtılmaz.
 • Kullanımınıza bağlı olarak paket aşımı yapmamanız için otomatik olarak size uygun paket kademesine geçersiniz.
 • Ücretlendirme periyodu; konuşma paketlerinde 60 saniye, internet için 10 KB’tır. 
 • Türk Telekom Prime Yurt Dışı’na bir kez üye olmanız yeterlidir, servis iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder ve bir sonraki yurt dışı seyahatinizde ilk kullanımınızla devreye girer. 
 • Yurt dışında kullanım yapmadığınız müddetçe hiçbir ücret ödemezsiniz.
 • IPTAL PY yazıp 3910’e göndererek Türk Telekom Prime Yurt Dışı üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Servisi iptal etmeniz halinde; içinde bulunduğunuz fatura dönemi sonuna kadar servisten yararlanmaya devam edersiniz. Hattınıza tanımlanmış olan kullanım haklarınızı fatura dönemi sonuna kadar kullanabilir, bulunduğunuz kademedeki kota biterse, bir üst kademe pakete de geçiş gerçekleşir.
 • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi diğer yurt dışı paketleri ile beraber kullanılabilir. Yurt dışı paketinizin kotası bitince Türk Telekom Prime Yurt Dışı otomatik olarak devreye girer. 
 • Fatura kesim tarihiniz geldiğinde paketinizde kalan hakkınız varsa sıfırlanacaktır. Yurt dışında kullanıma devam etmeniz halinde ilk kademe paketi üzerinden ücretlenmeye devam edersiniz.
 • 1.Bölge ülkelerinde 500 dakika ve 400 MB’a kadar internet kullanımlarınız, 2. Bölge ülkelerinde 180 dakika ve 100MB’a kadar internet kullanımlarınız paket kapsamında değerlendirilecek olup aşımlar tarifenizin yurtdışı ücreti üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Paket aşımları 1. bölge ülkelerinde ses için vergiler dahil 6 TL/dk, internet için ilk 20MB 9 TL/MB, 20MB üzeri kullanımlarda 6TL/MB üzerinden ücretlendirilecektir. 2.bölge ülkelerinde ses için vergiler dahil 6 TL/dk, internet için ilk 20MB 25 TL/MB, 20MB üzeri kullanımlarda 15TL/MB üzerinden ücretlendirilecektir. (Suudi Arabistan paket aşım ücretleri 2.bölge fiyatlarından ücretlenmektedir)
 • İnternet paketinizin en üst kademesine geçmeniz halinde bu pakete ilişkin %80 ve %100 bilgilendirmesi yapılacaktır.
 • Paketler, uydu ve maritime operatörlerinde geçerli değildir
 • Fiyatlara tüm vergiler dahildir.
 • 23.06.2017 tarihi itibariyla paketin geçerli olduğu ülkelerde aşağıdaki gibi güncelleme yapılacaktır:
 • Avrupa, Amerika,Rusya, KKTC ülkeleri bölgesinde yer alan Andorra, Lihtenştayn, Monako ülkeleri anılan tarih itibarıyla, Diğer ülkeler bölgesinde yer almaya başlayacaktır.
 • Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibariyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

Ücretlendirme

Avrupa, ABD, Rusya ve KKTC  ülkeleri
Konuşma Paketleri İnternet Paketleri
30DK 19TL 20MB 19TL
90DK 45TL 50MB 45TL
150DK 75TL 100MB 85TL
300DK 140TL 200MB 150TL
500DK 200TL 400MB 250TL
>500DK Std. Ücretlendirme >400MB Std. Kademeli Ücretlendirme
Diğer Ülkeler
Konuşma Paketleri  İnternet Paketleri
60DK 49TL 20MB 55TL
120DK 90TL 50MB 125TL
180DK 129TL 100MB 200TL
>180DK Std. Ücretlendirme >100MB Std. Kademeli Ücretlendirme

Geçerli Ülkeler

1.Bölge ülkeleri:  ABD Almanya Andorra Arnavutluk Avusturya Beyaz Rusya Belçika Bosna Hersek Bulgaristan Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Hırvatistan Hollanda İngiltere İrlanda İspanya İsveç İsviçre İtalya İzlanda Karadağ KKTC Letonya Lihtenştayn Litvanya Lüksemburg Macaristan Makedonya malta Moldova Monako Norveç Polonya Portekiz Romanya Rusya San Marino Sırbistan Slovakya Slovenya Suudi Arabistan Ukrayna Yunanistan
2.Bölge ülkeleri:  Afganistan Angola Anguilla Antigua Antigua ve Barbuda Arjantin Aruba Avusturalya Azerbaycan Bahreyn Bangladeş Barbados Belize (İngiliz Honduras'ı) Benin Bermuda Birleşik Arap Emirliği Bolivya Botsvana Brezilya Bruney Burkina Faso Cayman Adaları Cebelitarık Cezayir Cibuti Çad Çin Dominik Cumhuriyeti Dominika Ekvator Ekvatoral Gine El Salvador Endonezya Ermenistan Etiyopya Faroe Adaları Fas Fiji Fildişi Sahilleri Filipinler Filistin Fransız Guyanası Fransız Polinezyası Gabon Gambiya Gana Grenada Grönland Guadelupe Guam Guatemala Guernsey Guyana Güney Afrika Güney Kore Gürcistan Haiti Hindistan Hollanda Antilleri Hollanda Antilleri (St. Eustatius) Hollanda Antilleri (Curacao) Hollanda Antilleri (Saba) HondurasHong Kong Irak İran İsrail Jamaika Japonya Jersey Kamboçya Kamerun Kanada Katar Kazakistan Kenya Kırgızistan Kiş Adaları (İran) Kolombiya Kongo Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kosova Kuveyt Küba Laos Liberya Libya Lübnan Makao Madagaskar Malawi Maldivler Malezya Mali Man Adası Martinik Meksika Mısır Moğolistan Monserat Moritanya Morityus Namibya Nepal Nijer Nijerya Nikaragua Orta Afrika Cumhuriyeti Özbekistan Pakistan Panama Papua Yeni Gine Paraguay Peru Porto Riko Samoa Senegal Seyşeller Sierra Leone Singapur Sri Lanka St. Kitts ve Nevis St. Lucia St. Vincent Sudan Surinam Suriye Şili Tacikistan Tahiti (Fransız Polinezyası) Tanzanya Tanzanya (Zanzibar) Tayland Tayvan Togo Trinidad ve Tobago Tunus Turks ve Caicos Adaları Türkmenistan Uganda Umman Uruguay Ürdün Venezuela Vietnam Virgin Adaları (ABD) Virgin Adaları (İngiltere) Yemen Yeni Zelanda Yeşil Burun Adaları ve Zambiya 
NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Türk Telekom Mobil Hattınız varsa

Prime tarifelerine geçmek için

PRIMEYENİEKSPER 10GB, PRIMEEKSTRA 15GB

yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Evde İnternet müşterimizseniz

Prime tarifelerine geçmek için

INTERNET yazıp 6606’ya gönderebilirsiniz.

Prime’ın mobil ya da evde internet tarifelerine

geçmek için dilerseniz 444 1 444’ü arayabilirsiniz.

Eğer Prime müşterisiyseniz ve paket değiştirmek

istiyorsanız 444 4 375’ten destek alabilirsiniz.

Prime’ın mobil ya da evde internet tarifelerine

geçmek için dilerseniz Türk Telekom

mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp ve 5555’ mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulama için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek Online İşlem Merkezi’ni kullanarak ya da müşteri hizmetleri’ni arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Sizi arayalım, Prime dünyasındaki

mobil ve evde internet tarifelerini anlatalım.

Belirli şehirlerde Mobil hat başvurularında

4.5G uyumlu SIM kartınızı size ulaştıralım.

Evde internet başvurularınızda

modem kurulumunuzu gerçekleştirelim.

PRIME'LI OLUN
Size en uygun içerikleri sunabilmemiz için lütfen seçim yapınız.
PRIME MÜŞTERİSİYİM PRIME MÜŞTERİSİ DEĞİLİM