Türk Telekom işlemlerinizi uygulamadan kolayca ve güvenle yapabilir, sadece uygulamaya özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
Menu ikonu
Türkiye Mutfağı'nın 
Yemek Kültürü

Türkiye Mutfağı'nın

Yemek Kültürü

Türkiye, kendine özgü çeşitli yemek kültürüyle adeta zengin ve kocaman bir mutfak. Hatta Türkiye sınırlarının dışına taşan bu farklı lezzetlerimiz birçok ülkeye yayılmış durumda. Biz de dünyaya yayılan yemek kültürümüzün şehirlerimize ait zenginliklerini sizin için derledik.

Mersin Mutfağı

Mersin, etin ve her türlü kebap çeşidinin bol olduğu şehirlerimizden bir tanesidir. Hatta burada ciğer sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir. Mersin deyince  akla gelen ilk yemeklerden biri de Tantuni‘dir. Buraya ait bir et çeşidi olarak anılan Tantuni, koyunun yağlı etlerinden yapılır. Zamanla biftekli, tavuklu ve yoğurtlu  tantuni olmak üzere çeşitleri de türemiştir. Fırında ya da kızartılarak yapılan içli köfte ise burada haşlama olarak yapılır. Diğerlerinden farklı olarak içerisinde genellikle ceviz bulunmaz ve şekli daha yuvarlaktır.

Mersin Mutfağı

Gaziantep Mutfağı

Gaziantep, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması sebebi ile çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Bu kültürlerin kendine özgü yemekleri de şehrin mutfağını zenginleştirmiştir.  Gaziantep deyince akla gelen ilk yemeklerden biri Kebaptır. Kebap; zamanla sebzeli, yoğurtlu, tas kebabı   gibi türlerle farklılaşarak bu mutfağı zenginleştirmiştir. Şehrin farklı çeşitleriyle dikkat çeken başka bir yemeği ise köftedir. Bunların dışında Gaziantep; çeşitli pilavlar, turşular, dolmalarla ün salmıştır. Tatlı olarak da helvası ile bilinen bu şehrin her bir yemeğinin tadı sizi farklı kültürlerde yolculuğa çıkaracaktır.

Gaziantep Mutfağı

İzmir Mutfağı

Ege’nin incisi olarak anılan İzmir, bereketli ve hareketli topraklarıyla farklılıkların şehridir.  İzmir mutfağı denildiğinde ise akla ilk gelen zeytin, zeytinyağı ve zeytinyağıyla yapılan nefis yemeklerdir. Farklı şekillerde pişirilen deniz ürünleri ise İzmir’in vazgeçilmezidir. Ayrıca boyoz, kumru, İzmir köfte de İzmir’le en çok özdeşleşmiş yemekler arasında yer alır.

Siz de bu lezzetleri yerinde tatmak istediğinizde Türk Telekom Prime’ın birçok şehirde geçerli olan seçili GastroClub restoranlarında indirimli hesap ödeme ayrıcalığıyla yemek yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Prime GastroClub Restoranları
Prime GastroClub Restoranları

Türk Telekom Prime’ın birçok şehirde geçerli olan seçili GastroClub restoranlarında indirimli hesap ödeme ayrıcalığıyla yemek yemenin keyfini çıkarın.

DETAYLI BİLGİ
NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Türk Telekom Mobil Hattınız varsa

Prime tarifelerine geçmek için

Online İşlemler uygulamamızı kullanabilir veya 

TTPRIME 20GB, TTPRIME 25GB 

yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Prime’ın tarifelerine geçmek için

dilerseniz 444 1 444’ü arayabilirsiniz.

Eğer Prime müşterisiyseniz ve paket değiştirmek

istiyorsanız 444 4 375’ten destek alabilirsiniz.

Prime’ın mobil tarifelerine

geçmek için dilerseniz Türk Telekom

mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulamak için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek, Online İşlemler’i kullanarak ya da müşteri hizmetlerini arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Sizi arayalım ve Prime dünyasındaki

tarifeleri anlatalım.

Belirli şehirlerde Mobil hat başvurularında

4.5G uyumlu SIM kartınızı size ulaştıralım.

PRIME'LI OLUN
Size en uygun içerikleri sunabilmemiz için lütfen seçim yapınız.
PRIME MÜŞTERİSİYİM PRIME MÜŞTERİSİ DEĞİLİM
Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz