Menu ikonu
Prime Business Tarifen Yurt Dışında 

Prime Business Tarifen Yurt Dışında 

Tarifen Yurt Dışında ile yurt dışında tam 119 ülkede yurt içinde gibi Türkiye'deki tarifenizdeki internet, dakika ve mesajlarınızın tamamını kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz! Bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte, vergiler dahil günlük 169,90 TL’den başlayan fiyatlarla yurt içi tarifenizdeki her yöne dakika, mesaj ve internetinizi yurt dışında kullanmak için “TARIFEN YURTDISINDA” yazıp 5555’e göndererek servise kayıt olabilirsiniz. Üstelik bir kez kayıt olmanız yeterli! Yurt dışında geçerli ülkelerde kullanım yaptığınızda otomatik devreye girecektir, kullanım yapmadığınız günler için ayrıca ücret ödemezsiniz.

Ayrıcalıktan faydalanmak için;

SMS
TARIFEN YURTDISINDA 5555
Prime Business Tarifen Yurt Dışında Ayrıcalığı
AYRICALIK DETAYLARI

Ücretlendirme

BÖLGE

GÜNLÜK ÜCRET

Tarifen Yurt Dışında 1. Bölge

169,90 TL

Tarifen Yurt Dışında 2. Bölge

199,90 TL

Tarifen Yurt Dışında 3. Bölge

239,90 TL

Geçerli Olduğu Bölge ve Ülke Detayları

Tarifen Yurt Dışında 1. Bölge:

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Filistin, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jersey, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, KKTC, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malezya, Moldova, Montserrat, Norveç, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Ukrayna, Yeni Zelanda, Yunanistan

Tarifen Yurt Dışında 2. Bölge:
Arjantin, Arnavutluk, Bahreyn, Belarus, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Burkina Faso, Cebelitarık, Çin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Fas, Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Honduras, İran, Japonya, Kamerun, Kosta Rika, Lihtenştayn, Makao, Makedonya, Mali, Malta, Meksika, Mısır, Nijer, Nijerya, Nikaragua, Porto Riko, Senegal, Şili, Tayland, Tayvan, Uruguay, Ürdün, Vietnam

Tarifen Yurt Dışında 3. Bölge:
Brezilya, Britanya Virjin Adaları, Cezayir, Ekvador, El Salvador, Gana, Gine, Güney Afrika, Kamboçya, Kenya, Kolombiya, Kosova, Liberya, Monako, Mozambik, Nepal, Özbekistan, Panama, Peru, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Tunus 

Geçerli Olduğu Tarifeler

 • Cep Dostu Tarifeleri, Kontrol Sizde Tarifeleri, Smart Business Tarifeleri (Baz hariç), Güvenli Kobi Tarifeleri, Sınırları Kaldıran Tarifeleri, Cepte Prestij Tarifeleri, Mobil İşyerim Tarifeleri, Cebim Rahat Tarifeleri, TT Grup Personel Tarifesi, Yeni Saha Tarifesi, Esnaf Menü Büyük Şirket Tarifesi, Fenercell Tarifeleri, Pttcell İşyerim Tarifeleri, Pttcell Seçmeli Tarifeleri, Asansör Tarifesi, İş Bankası Centrex Tarifeleri, Tourist Mobile Tarifeleri, Bereketli Kobi Tarifeleri, İşime Göre Tarifeleri(Baz hariç), Cepte Fırsat Tarifeleri, Cepte Avantaj Tarifeleri.
 • Servise yurt içi tarifelere ek olarak alınan paketler dahil değildir. Smart Business tarifelerinin data paketleri dahildir.
 • Tarifen Yurt Dışında Servisi, 14.08.2018 tarihi itibarıyla servisin geçerli olduğu tarifelere numara taşıma, yeni aktivasyon, Türk Telekom faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla dâhil olan ve mobil hattı uluslararası dolaşıma açık olan kurumsal faturalı müşterilerimize otomatik olarak tanımlanacaktır.
 • *20.03.2019 tarihi itibarıyla Mobil İşyerim tarifeleri servisin geçerli olduğu tarifeler arasına eklenmiştir.

Servis Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

26 Eylül 2023 tarihi itibarıyla Tarifen Yurt Dışında Servisi’nin yapısında revizyona gidilmiş olup servis, farklı ülkelerden oluşan üç ayrı bölgeye ayrılmıştır. Her bölgenin günlük ücreti farklı olup, Tarifen Yurt Dışında servisi aktif olan abonelerimiz yurt dışında kullanım yaptığı bölgenin günlük ücreti üzerinden ücretlendirilecektir. Tarifen Yurt Dışında Bölge 1’in günlük ücreti 169,90 TL/gün; Tarifen Yurt Dışında Bölge 2’nin günlük ücreti 199,90 TL/gün; Tarifen Yurt Dışında Bölge 3’ün günlük ücreti 239,90 TL/gün olarak belirlenmiştir.

 • Tarifen Yurt Dışında servisi yurt dışında geçerli ülkelerde ve geçerli tarifelerde kullanılabilir.
 • Servisten faturalı mobil hat sahibi kurumsal müşteriler faydalanabilecektir.
 • Servise kayıt olmanız durumunda, yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, SMS ve interneti yurt dışında 119 ülkede otomatik olarak bulunduğunuz bölgenin günlük ücreti karşılığında kullanabilirsiniz.
 • Servis kapsamında yurt dışında, yurt içinde aşımsız olan servis kurguları uygulanmamaktadır, servis kapsamındaki kullanım hakkı tamamlandığında servis kapsamındaki aşım ücretleri üzerinden aşım uygulanmaya başlanır.
 • Servise üye olan kurumsal faturalı aboneler, KDV, ÖİV dahil günlük 169,90 TL’den başlayan fiyatlarla yurt içi tarifelerindeki her yöne dakika, SMS ve internet paketlerini yurt dışında servisin geçerli olduğu ülkelerde kullanabileceklerdir
 • Yurt dışında kullanım yapılmayan günlerde servis devreye girmeyecektir ve ücret yansıtılmayacaktır
 • Servise bir kez üye olmak yeterlidir, üyelik iptal edilmediği sürece yurt dışında kullanım yapıldığında otomatik olarak devreye girecektir.
 • Yurt içi tarifedeki hakların yurt dışında kampanyanın geçerli olduğu ülkelerde aşılması durumunda aşımlar 91,79krş/DK, 91,79krş/MB, 91,79krş/SMS olarak ücretlendirilecektir.
 • Servisin geçerli olduğu tarifeden geçersiz olan tarifeye geçiş yapılması durumunda servis otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Servis devreye girdiğinde Türkiye saatiyle 00:00'a kadar yapılan yurt dışı kullanımları yurtiçi tarifelerdeki her yöne konuşma, SMS ve internet kotalarından düşecek ve faturanıza bulunduğunuz bölgenin günlük ücreti yansıtılacaktır. Türkiye saatine göre 00:00 sonrasında devam eden kullanımlar için servis yeniden devreye girecek ve faturanıza bulunduğunuz bölgenin günlük ücreti yansıtılmaya devam edecektir.
 • Servisin iptalinde kalan kullanım hakları anında sonlanır ve günlük ücret için iade yapılmaz.
 • Kampanya kapsamında sunulan hizmetler üçüncü kişilere devredilemez, transfer edilemez.
 • Kampanya iptal edilmedikçe her fatura kesim tarihinde otomatik olarak yenilenecektir.
 • Servise kayıt olunması için hattın yurt dışında kullanıma açık olması gerekir hat yurt dışı kullanımına açık değilse hat yetkilisinin müşteri hizmetlerini arayarak hattı yurt dışı kullanımına açtırması gerekmektedir
 • Şirketimiz, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (tethering) ve doğrudan dosya paylaşımı (P2P) programları vb. hizmetlerinin servis kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • 5555'e kayıt SMS'i gönderildikten sonra servis tanımlaması yapıldığında, SMS ile bilgi verilir.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurt içinde ücretsizdir, yurt dışında başka bir paket tanımlı değilse Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Servisin geçerli olduğu limitinde duran özellikli tarife ve paketlerdeki kullanım hakları sonrasındaki hız düşümü yurt dışı kullanımlarda geçerli olmayıp, kullanım hakkı bittikten sonra da yurt dışında data kullanımı devam eder ve yurt dışı data kullanım ücreti ile ücretlendirilir.
 • Servisin kullanım süresi bittiğinde SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Paket kotasının %80'lik ve %100'lük kullanımı tamamlandığında kısa mesaj ile bilgilendirme yapılır.
 • IPTAL TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555'e göndererek servisi iptal edebilirsiniz
 • Servis; uydu, maritime ve cruise operatörlerinin hiçbirinde geçerli değildir.
NASIL TÜRK TELEKOM PRIME
Business'lı Olurum?

Türk Telekom Mağazalarını

ziyaret edin.

Size en uygun Türk Telekom

Prime Business tarifesini seçin.

Türk Telekom Prime Business

dünyasına hemen katılın

BUSINESS’LI OLUN
Evet, Prime müşterisiyim. Hayır, Prime müşterisi değilim.
Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz