Menu ikonu
Kolay ve Sağlıklı 
Yemek Tarifleri 

Kolay ve Sağlıklı

Yemek Tarifleri 

Sağlıklı yaşamak eyleminin en önemli parçası sağlıklı beslenmek. Sağlıklı beslenmeye ilk adım da her şeyde olduğu gibi seçimlerle başlar. Bu seçimde öncelik, besin değeri yüksek, taze yiyecekler!

Sağlık kadar lezzeti ve pratikliği de arayanlara, "Yemeğim hem sağlıklı olsun hem lezzetli olsun hem de yapması kolay olsun…" diyenlere, harika tariflerimiz var.

Ispanaklı Mantarlı Omlet

Siz de her öğünde kahvaltı yapmayı seviyor musunuz?

Karoten-B maddesi açısından zengin, çeşitli vitaminler içerisinde bulunduran ıspanak; fitobesin ile kalp sağlığını korumaya yardımcı, vitamin ve mineral kaynağı mantar; protein kaynağı yumurta ile buluşuyor ve harikalar yaratıyor.

Gerekli malzemeler:

 

Öncelikle, zeytinyağı ile ıspanakları soteleyin. Ispanaklar sotelenirken yumurtaları bir kapta, süt ile karıştırarak çırpın. Çırpma işleminin ardından, küçük küçük dilimlediğiniz mantarları ıspanaklarla karıştırın ve sotelemeye devam edin. Ispanaklar ve mantarlar sotelendiğinde yumurta karışımını tavaya dökün ve kapağını kapatın. Hazır olduktan sonra karabiber dökün ve dilerseniz yanına peynir, ceviz ekleyerek afiyetle yiyin.

Oldukça kolay, protein açısından zengin! Bir o kadar da leziz ve doyurucu!

Ispanaklı Mantarlı Omlet

Mercimek Salatası

Folik asit açısından zengin mercimek nelere nelere iyi gelmiyor ki? Kansızlık, enerji üretimi, metabolizmayı hızlandırma, böbrek sağlığı… Ayrıca bu tarif sağlıklı beslenmeyi farklı tüketim alışkanlıkları üzerinden uygulayanlara ve vejetaryen ve vegan beslenenlere de hitap ediyor.

Gerekli malzemeler:

 

Önce mercimekleri yıkayın ve tencerede yaklaşık 20 dakika haşlayın. Haşlama işlemi devam ederken soya sosu, sirke ve zeytinyağını karıştırın. Dereotunu doğrayın. Haşlama işleminden sonra mercimekleri süzün ve karışımı mercimeklere ekleyin. Dereotlarını da ekleyerek karıştırmaya devam edin. Son olarak da nar ekleyin.

Mercimek Salatası

Kuru Meyveli Yoğurt

Bu yoğurda herkes kendi zevkini katıyor! Herkes kendi yoğurdunu kendi yapıyor. Biz, böyle bir yoğurt yapmayı tercih ettik ama siz yaratıcılığınıza ve damak zevkinize göre kendi yoğurdunuzu yaratabilirsiniz.

Gerekli malzemeler:

 

Bu tarifin lezzeti mi sağlığı mı kolaylığı mı ağır basıyor, kararı size bırakıyoruz.

Öncelikle, kasede olan yoğurdu çırpın. Bal, tarçın ve kakaoyu yoğurda karıştırın. Bu noktada, miktarı ayarlamak sizin damak zevkinize kalıyor. Ardından, kuru kuş üzümünü ve kuru dutu yoğurda karıştırın.

Kuru Meyveli Yoğurt

Size ayrıcalıklı bir haberimiz daha var.

tazemasa.com’dan yapacağınız alışverişlerde indirim ayrıcalığı Türk Telekom Prime’da, taptaze malzemelerle mutfağınızda, birbirinden leziz ve kolay sağlıklı yemekler de sofranızda!

 

Prime Tazemasa Ayrıcalığı
Prime Tazemasa Ayrıcalığı

tazemasa.com’dan yapacağınız alışverişlerde indirim ayrıcalığı Türk Telekom Prime’da, taptaze malzemelerle mutfağınızda, birbirinden leziz ve kolay sağlıklı yemekler de sofranızda!

NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Türk Telekom Mobil Hattınız varsa

Prime tarifelerine geçmek için

PRIMEYENİEKSPER 10GB, PRIMEEKSTRA 15GB

yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Evde İnternet müşterimizseniz

Prime tarifelerine geçmek için

INTERNET yazıp 6606’ya gönderebilirsiniz.

Prime’ın mobil ya da evde internet tarifelerine

geçmek için dilerseniz 444 1 444’ü arayabilirsiniz.

Eğer Prime müşterisiyseniz ve paket değiştirmek

istiyorsanız 444 4 375’ten destek alabilirsiniz.

Prime’ın mobil ya da evde internet tarifelerine

geçmek için dilerseniz Türk Telekom

mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp ve 5555’ mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulama için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek Online İşlem Merkezi’ni kullanarak ya da müşteri hizmetleri’ni arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Sizi arayalım, Prime dünyasındaki

mobil ve evde internet tarifelerini anlatalım.

Belirli şehirlerde Mobil hat başvurularında

4.5G uyumlu SIM kartınızı size ulaştıralım.

Evde internet başvurularınızda

modem kurulumunuzu gerçekleştirelim.

PRIME'LI OLUN
Size en uygun içerikleri sunabilmemiz için lütfen seçim yapınız.
PRIME MÜŞTERİSİYİM PRIME MÜŞTERİSİ DEĞİLİM