Türk Telekom işlemlerinizi uygulamadan kolayca ve güvenle yapabilir, sadece uygulamaya özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
Menu ikonu
Yeni Aşmayan 15 GB

Yeni Aşmayan 15 GB

Üstelik her hafta Sil Süpür’den internet hediye ve cayma bedelsiz ilk 3 Ay deneme fırsatı.

Faturasızdan faturalıya geçiş yoluyla yeni gelene, 12+12 ay sözünüze.

10 Eylül 2023 tarihi itibarıyla tarifenin Prime özelliği kaldırılmış olup tarife kapsamında sunulan Prime Ayrıcalıkları sona ermiştir. Belirtilen tarih itibarıyla tarifenin ismi Yeni Aşmayan 15 GB Tarifesi olarak güncellenmiştir.

15 GB
Whatsapp'ta sınırsız mesajlaşma
1000 DK
HER YÖNE
250 SMS
HER YÖNE
49
AYLIK
TARİFE DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
Tüm Tarifelerimize Özel
Prime Ayrıcalıkları

Türk Telekom Prime ile kaliteli hizmet, benzersiz teklif, indirim

avantajları ve hayatınıza renk katacak birçok ayrıcalığın tadını çıkarın!

 

Prime tarifenizde bulunan Yurt dışında 60 dk aranma hediyeniz sonrası kullanımlarınız Dünya Varmış Tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

TÜM AYRICALIKLAR

Özel Müşteri Hizmetleri

DETAYLI BİLGİ

Özel Hizmet Ekibi

DETAYLI BİLGİ

Türk Telekom Prime

Mobil Hattınız ile

İnternet Paylaşım Ayrıcalığı

DETAYLI BİLGİ

Yedek SIM Kart

Ulaştırma Hizmeti

DETAYLI BİLGİ
DAHA FAZLA AYRICALIK GÖSTER
Tarife Detayları

 

Yeni Aşmayan 15GB

İlk 12 Ay Taahhütlü Aylık Ücret

49 TL

İkinci 12 Ay Taahhütlü Aylık Ücret

57 TL

Taahhütsüz Aylık Ücret  

75,47 TL

Aylık Ücretsiz Cepten İnternet  

15 GB

Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi 

Her yöne 1000 dakika

Türk Telekom Prime Özel Yurt Dışı Hizmetleri

Yurt dışındayken 60 dk aranma hediye

Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS

Her Yöne 250 SMS

İnternetiniz Bittiğinde Aşım Ücretlendirmesi

Tarifedeki dakikalarınız/SMS'leriniz/internet kotanız tükendiğinde kullanımınız durdurulur ve ek ücretlendirme yapılmaz. Kullanıma devam etmek için ek paket almanız gerekmektedir. Ek paketlerimizi incelemek için tıklayınız.

Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt İçi Her Yöne

Ücretsiz SMS Bitiminde Yurt İçi Her Yöne

MMS Ücreti

 1,25 TL/MMS

 

 • *İlk 12 ay taahhütlü aylık ücretler, Aşmayan Tarifelere faturasız tarifelerden geçiş yapıp, SMS veya müşteri hizmetleri aracılığıyla 12+12 fatura dönemi boyunca dakika-SMS ve internet kotası bittiğinde duran bireysel faturalı tarifelerde kalma sözü veren müşterilerimiz için ilk 12 fatura dönemi geçerli olacak ücretlerdir.
 • **İkinci 12 ay taahhütlü aylık ücretler, Aşmayan Tarifelere faturasız tarifelerden geçiş yapıp, SMS veya müşteri hizmetleri aracılığıyla 12+12 fatura dönemi dakika-SMS ve internet kotası bittiğinde duran bireysel mobil faturalı tarifelerde kalma sözü veren müşterilerimiz için ikinci 12 fatura dönemi geçerli olacak ücretlerdir.
 • 12 + 12 fatura dönemi dakika-SMS ve internet kotası bittiğinde duran bireysel faturalı tarifelerde kalma sözü vererek taahhütlü fiyatlardan faydalanmak isteyen müşterilerimiz, SOZ yazıp 5555'e SMS gönderebilirler. 12 + 12 fatura dönemi faturalıda kalma sözü vermeyen müşterilerimiz tabloda yer alan Taahhütsüz Tarife Ücretinden faydalanırlar. Detaylar için Taahhüt Detayları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom mağazalarına gelerek veya 444 1 444 müşteri hizmetleri aracılığı ile Yeni Aşmayan Prime tarifelerine geçiş yapabilirsiniz.

 • Tarife yalnızca faturasızdan geçişe açık olup; yeni hat tesisi, numara taşıma ya da faturalı tarifelerden geçişe kapalıdır.
 • Yeni Aşmayan Tarifeler arasında; Yeni Aşmayan 15GB tarifesine sadece Yeni Aşmayan 1GB , Yeni Aşmayan 2GB,  Yeni Aşmayan 4GB,Yeni Aşmayan 8GB ve Yeni Aşmayan 10GB tarifelerinden geçiş yapılabilir. Yeni Aşmayan 15GB tarifesine sadece Yeni Aşmayan 1GB , Yeni Aşmayan 2GB,  Yeni Aşmayan 4GB,Yeni Aşmayan 8GB, Yeni Aşmayan Prime 10GB ve Yeni Aşmayan 15GB tarifelerinden geçiş yapılabilir.
 • İlgili faydaların tüketilmesi durumunda Kaşağıdaki tabloda yer alan yurtiçi ücretleri geçerli olacaktır.

 

YURTİÇİ AŞIM

KONUŞMA

Kullanım durur ve ek ücretlendirme yapılmaz.

SMS

Kullanım durur ve ek ücretlendirme yapılmaz.

MMS

Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

INTERNET


İnternet erişimi durur ve ek ücretlendirme yapılmaz.

 

 • Tarifeler kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece wap apn ve internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır.
 • Türk Telekom, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Tarife kapsamında sunulan cepte dakika, SMS ve internet kullanım hakları tükendiğinde, hatta tanımlı başka paket yok ise internet erişimi fatura dönemi sonuna kadar durdurulur ve ek ücretlendirme yapılmaz.
 • Tarifenize ek paketler satın alarak, aşım ücretlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Ek paket seçenekleri için cep telefonunuzdan *120# tuşlayıp arama tuşuna basınız.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu dakikalar KKTC, yurt dışı, web ve wap kullanımları kapsamamakta; 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralar yönüne doğru yapılan aramaları kapsamaktadır.
 • Dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.
 • 18.12.2020 tarihi itibarıyla tarifeye kayıt olan müşterilerimiz, yurtiçi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay onay vermiş sayılır. 4.5G hizmetinin sunulmaya başlayacağı tarih itibarıyla, herhangi bir ek işlem yapmadan yurtiçinde 4.5G servisi kullanıma açılacak, müşterinin cihaz ve sim kartı 4.5G'ye uyumlu olduğu sürece 4.5G hizmetini kullanmaya başlayacaktır. Müşteri isterse servisi iptal edebilecektir. Servisten yararlanmaya başlaması ve servisin iptal edilmesi durumunda aboneye ilgili sms bilgilendirmeleri yapılacaktır.
 • Tarifeler kapsamındaki ücretsiz SMS'ler yurt içi her yöne geçerli olup, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını, web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS ve cepten internet hakkı ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Tarifeler kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, Türk Telekom mobil faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • 18.12.2020 tarihi itibarıyla Şirketimizce sunulmakta faturalı tarifelerden faturasız tarifelere geçiş yapan ya da diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında faturasıza geçiş yapan müşteriler 90 gün içerisinde bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • * İlk faturaya yansıyacak olan vergilerin detayları için tıklayınız.
 • Telsiz kullanım ücreti alınır.
 • Türk Telekom Mobil, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sunulan hizmetlere verilen isimdir ve Türk Telekom evde internet, TTNET A.Ş. tarafından sunulan sabit internet hizmetlerine verilen isimdir.
 • * KDV ve ÖİV dahildir.
 • Tarifeden taahhütlü aylık ücret ile yararlanmak için Müşteri Hizmetleri veya SMS aracılığıyla taahhüt verilmesi gerekmektedir. SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555'e ücretsiz SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Taahhüt kapsamındaki aylık ücret indirimleri taahhüt verilen fatura dönemi itibariyle verilmeye başlanacak ve 12+12 fatura dönemi boyunca verilecektir.
 • 12+12 fatura dönemi boyunca taahhüt verip ilk 3 fatura dönemi içerisinde taahhütten cayılması durumunda hiç bir taahhüt cezası yansıtılmayacaktır.
 • Taahhütlü ücretler 12+12 fatura dönemi boyunca Türk Telekom faturalı mobil tarifelerinde kalma taahhüdü veren müşteriler için geçerli olacaktır.2.  12 fatura döneminin bitiminden itibaren taahhütsüz ücretler geçerli olacaktır.
 • 5555'e SMS göndererek taahhüt veren müşterilerimizin gönderdikleri taahhüt Onay SMS'leri için 2,04TL SMS ücreti alınmaktadır.
 • 12 + 12 fatura dönemi boyunca taahhüt verip ilk 3 fatura dönemi içerisinde aşağıda belirtilen nedenlerden ötürü taahhüdün bozulması durumunda ilk 3 fatura dönemi boyunca verilen indirimlere ilişkin herhangi bir cayma bedeli yansıtılmayacaktır. Ancak, fayda geçerlilik süresi olan 3 fatura döneminin sona ermesinin ardından, aşağıda belirtilen nedenlerden ötürü taahhüdün bozulması durumunda 3 fatura döneminde sunulan indirimler de dâhil olacak şekilde alınan indirimler ile kalan ay ücretlerinin tahakkuk etmemiş kısmı kıyas edilerek müşterinin lehine olan tutar cayma bedeli olarak düzenlenecek olan faturaya yansıtılacaktır.
 • 12+12 olacak şekilde 24 fatura dönemi boyunca dakika-SMS-internet kotası bittiğinde duran faturalı tarifelerde (Yeni Aşmayan) kalacağına dair taahhüt verip, taahhüt süresi içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan dakika-SMS- internet kotası bittiğinde duran tarifeler dışında faturalı bir tarifeye geçiş yapan, hat iptali yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, devreden, Şirketimizce sunulan faturasız tarifelere geçiş yapan ve Şirketimizce sunulmakta olan diğer faturalı ve faturasız işbirliği tarifelerine geçiş yapan müşterilerin son faturasına her 12 dönemlik taahhüdü ayrı ayrı baz alınacak şekilde taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olan tutar yansıtılacaktır.
 • Daha açık ifade etmek gerekirse ilk 12 dönemlik taahhüdü içerisinde yukarıda belirtilen nedenlerden ötürü taahhüdün bozulması durumunda ilk 12 dönem içerisinde yararlanılan indirimler toplamı ile ilk 12 dönem baz alınacak şekilde kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olan tutar cayma bedeli olarak yansıtılacaktır.
 • İkinci 12 fatura dönem taahhüdü içerisinde yukarıda belirtilen nedenlerden ötürü taahhüdün bozulması durumunda ilk 12 fatura dönemi içerisinde yararlanılan indirimlerden kaynaklı cayma bedeli yansıtılması söz konusu olmayacak, sadece ikinci 12 fatura döneminde yararlanılan indirimler toplamı ile ikinci 12 dönem baz alınacak şekilde kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olan tutar cayma bedeli olarak yansıtılacaktır.
 • 18.12.2020 – 18.03.2021  tarihleri arasında, Şirketimizce sunulmakta olan ön ödemeli tarifelerden geçiş yoluyla Yeni Prime Aşmayan 15GB ve Yeni Prime Aşmayan 20GB Tarifelerine gelen ve Sil Süpür uygulamasına katılan abonelere; Sil Süpür uygulaması üzerinden 12 dönem boyunca her hafta hediye olarak internet faydası verilecektir. Abonelerin belirtilen tarifeler dışında farklı bir tarifeye geçmesi durumunda kampanya sonlanacaktır.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555'e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Güncel borç bilgisi GUNCEL yazıp 5555'e gönderilerek son 6 saat hariç faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilirsiniz.
 • Tarife kalan tüm kullanım hakları 9333'ü ücretsiz arayarak ya da *124#'yi ücretsiz tuşlayarak da öğrenilebilir.
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.

Whatsapp

 • WhatsApp sınırsız mesajlaşma hakkı, WhatsApp uygulamasının mesajlaşma, fotoğraf, video, ses dosyası, sesli mesaj uygulamaları ve WhatsApp uygulamasının desteklediği bütün dosya gönderimlerini kapsar. WhatsApp uygulamasının konuşma hizmetini kapsamaz. WhatsApp uygulaması üzerinde paylaşılan bir dış link ile ulaşılabilecek her türlü internet içeriği ( Web sayfaları, Youtube videoları, Google maps gibi lokasyon servisleri...vb) üzerinden oluşturulacak internet kullanımları tarife kapsamında verilen kullanım hakkına dahil değildir.
 • Abonelerin Blackberry APN üzerinden ya da herhangi bir VPN uygulaması ile sağlayacakları internet bağlantısı ile yapılacak WhatsApp kullanımları tarife kapsamında verilen kullanım hakkına dâhil değildir.

Yaay

 • Yaay sınırsız mesajlaşma hakkı, Yaay uygulamasının mesajlaşma, fotoğraf, video, ses dosyası ve Yaay uygulamasına yüklenebilen bütün dosya gönderimlerini kapsar. Yaay uygulaması üzerinde paylaşılan bir dış link ile ulaşılabilecek her türlü internet içeriği ( Web sayfaları, Youtube videoları, Google maps gibi lokasyon servisleri...vb) üzerinden oluşturulacak internet kullanımları tarife kapsamında verilen kullanım hakkına dahil değildir.

Bip

 • Mobil internet bağlantınız ile BiP uygulamasından yapacağınız metin, fotoğraf, video ve sesli mesaj gönderimleri ile sesli ve görüntülü görüşmeler (arama ve aranma) internet kotanızdan düşmeyecektir.
 • Diğer paylaşımlarınız varsa mobil hattınıza tanımlı internet faydalarından (tarife, paket, hediye internet) düşecek, yoksa mobil tarifenizin standart internet kullanım ücreti üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Diğer paylaşımlara örnekler:

-          Konum göndermek için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)

-          Alınan ve gönderilen konumun görüntülenmesi için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)

-          Alınan ve gönderilen linke tıklandığında tarayıcı kullanımı (Safari, Chrome, Mozilla vs.)

-          Yeni versiyon bilgilendirme ve yeni versiyona zorlama durumlarında uygulama dükkanlarına yönlenme ve uygulama dükkanlarındaki kullanım (App Store, Google Play, T-Market)

-          Arkadaşına Öner özelliğinde E-Posta, Twitter ve Facebook kullanımı

-          Bize Ulaşın özelliğinde E-Posta kullanımı

-          Sohbet Geçmişini E-Postala özelliğinde E-Posta kullanımı

-          Daha iyi hizmet verebilmek adına uygulama içerisinde karşılaşılan hataların raporlanması

 • Uygulama aracılığı ile yapacağınız GSM aramaları varsa mobil hattınıza tanımlı dakika faydalarından (tarife, paket, hediye internet) düşer, yoksa mobil tarifenizin standart dakika kullanım ücreti üzerinden ücretlendirilir.
 • Uygulama, kablosuz internet bağlantısı (wi-fi) üzerinden kullanıldığı durumda yapacağınız internet kullanımı Türk Telekom Mobil tarafından ücretlendirilmeyeceği için kampanya kapsamında değildir.
NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Türk Telekom Mobil Hattınız varsa

Prime tarifelerine geçmek için

Online İşlemler uygulamamızı kullanabilir veya 

TTPRIME 20GB, TTPRIME 25GB 

yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Prime’ın tarifelerine geçmek için

dilerseniz 444 1 444’ü arayabilirsiniz.

Eğer Prime müşterisiyseniz ve paket değiştirmek

istiyorsanız 444 4 375’ten destek alabilirsiniz.

Prime’ın mobil tarifelerine

geçmek için dilerseniz Türk Telekom

mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulamak için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek, Online İşlemler’i kullanarak ya da müşteri hizmetlerini arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Sizi arayalım ve Prime dünyasındaki

tarifeleri anlatalım.

Belirli şehirlerde Mobil hat başvurularında

4.5G uyumlu SIM kartınızı size ulaştıralım.

PRIME'LI OLUN
Size en uygun içerikleri sunabilmemiz için lütfen seçim yapınız.
PRIME MÜŞTERİSİYİM PRIME MÜŞTERİSİ DEĞİLİM
Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz