Hayatınızın bir parçası: Spor

Menu ikonu
Hayatınızın Bir Parçası: 
Spor

Hayatınızın Bir Parçası:

Spor

Bu pazartesiden itibaren hayatınıza yeni bir şey giriyor: Spor

Bu son kaçamağım.

Neyse, haftaya kesin.

Bugün çok yorgunum, yarın giderim.

Mesaiye kaldım.

Butün gün çalıştım.

Bi’ film izler, keyif yaparım.

Uykum var.

Tamaaaam, bu pazartesi spora başlıyorum.

Ve dahası…

Tüm bahaneleri bir kenara bırakıyoruz ve o pazartesinin bu pazartesi olduğuna inanmanızı istiyoruz. Bu pazartesiden itibaren hayatınıza bir şey giriyor ve hayatınızdan hiç çıkmayacak. Sizi yarı yolda da bırakmayacak, her zaman karşılığını göreceksiniz. E siz de hakkını verecek ve devamını getireceksiniz.

Son iki üç dört. Spora başlıyoruz. Peki başladıktan sonra devamını nasıl getiriyoruz?

Unutmamanız gereken en önemli motivasyon kaynağı: Sağlık!

Bir ipucu: Alışma sürecinde motivasyonumuzu yüksekte tutmak için kendinize ara ara küçük sürprizler yapın.

Spor günlerinizi önceden belirleyin.

İş programınız, toplantı takviminiz nasıl belliyse artık spor programınız da belli. Hayatınızı nasıl organize ederseniz zihniniz de kendini buna hazırlayacak. Bu şekilde de spora gitmek için ekstra çabaya gerek duymayacaksınız.

Bir spor arkadaşı edinin.

Siz artık hem kendinize hem arkadaşınıza karşı sorumlusunuz. Arkadaşınızla bir plan yapmış ve bu planda arkadaşınızı yalnız bırakmıyor, plana sadık kalıyorsanız; haftanın belirli günleri arkadaşınızla programınız:‘’Bi’ kahve içelim.’’ değil ‘’100’er mekik çekelim.’’. Onu tek başına bırakmamak, sizi motive edecek. Birbirinizin vazgeçmesine asla izin vermeyin. Haydi! Yarın kaçta buluşuyorsunuz, belli oldu mu?

Hedef koyun.

Her geçen gün daha ileriye! Günlük, aylık, yıllık hedefleriniz olsun. Yaptığınız sporda her zaman kendinizi bir adım öteye taşıyın. Örneğin: 30 saniye plank yapabiliyorsanız 5 antrenman sonrasında 1 dakika durmak için kendinizi zorlayın. 5 kilometre koşuyorsanız yıl sonuna kadar 10 kilometre koşabilecek kondisyona sahip olmayı hedefleyin. Hedeflerinize ulaştığınızda motivasyonunuz artacak ve yeni hedeflerle her daim kendinizi daha fazla geliştireceksiniz. Kendinize verdiğiniz hedef sözlerini tutun. Bu, kendinize olan saygınızdır!

Kaydınızı tutun.

Hedef koyduktan sonra hep daha iyi olmak için kayıt tutun. Kaç kalori yaktın? Kaç kiloyla çalıştın? Kaç mekik çektin? Kaç kilometre koştun? Her zaman bir öncekinden daha iyisini yapmak ise mücadeleniz olsun. En büyük rakibiniz, kendi kendiniz. Ne yaptığınızı bilin ve kendinizin farkına varın. Böylece, her geçen gün kendinizi bir adım ileriye taşıyın.

Kendinizi ödüllendirin.

Her hedefinizi gerçekleştirdiğinizde kendinize bir ödül vermeye ne dersiniz? ‘’ Bu hedefime ulaşırsam…’’ cümlesinin devamını her yeni hedef koyduğunuzda tamamlayın. Ne olursa olsun, kendinize bir ödül belirleyin. Belki bir davet vardır ve bir beden küçük o elbiseniz ile o davete katılacaksınız ya da gelişiminizi gösterebileceğiniz haftalık halı saha programı için yeni bir krampon edineceksiniz. Tıpkı; müsabakada birinci gelip madalyayı boynuna asmak, şampiyonluk kupasını kaldırmak gibi. 

Sonrasını düşünün.

Spor anını değil, spor sonrası hissedeceklerinize odaklanın. Sporunuzu yaptınız. Kendinizi hafif hissediyorsunuz, tüm stresinizi spor alanında bıraktınız. Kısa vadeli hissettiklerinizin yanı sıra, eminiz ki uzun vadeli getirileri sizi çok daha mutlu edecek. Ne kadar zayıflamışsın. Resmen güçlenmişsin. Belli ki her şey yolunda. Şimdiden yaza hazırsın. Hedeflerinize ulaştınız. Tebrikler! Bu gururu yaşayın ve hemen ardından yeni hedefler koyun. Şimdiden başarılar!

NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Prime Mobil Tarifelerine geçmek için; PRIMEEKSPER 10GB, PRIMEEKSTRA 15GB yazıp 5555’e gönderebilirisiniz.

Türk Telekom Prime Müşteri Hizmetleri; 444 4 375

Prime Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir veya Türk Telekom mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp ve 5555’ mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulama için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek Online İşlem Merkezi’ni kullanarak ya da müşteri hizmetleri’ni arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Biz sizi arayalım, 

Prime dünyasını anlatalım.

4.5G uyumlu sim kartınızı

size ulaştıralım.

PRIME'LI OLUN