Türk Telekom Online İşlemler
TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.
Ücretsiz
Gözat
Menu ikonu
Evde/Ofiste 
Bakımı Kolay Bitkiler

Evde/Ofiste

Bakımı Kolay Bitkiler

Büyük şehirde yaşamak ve yoğun iş tempoları bizleri doğadan uzaklaştırabilir. 

Sizler için derlediğimiz bu bakımı kolay bitkiler sayesinde doğanın yeşilliğini evinize veya ofisinize getirebilir, etrafınızda dingin ve rahatlatıcı bir ortam yaratabilirsiniz. Evde baktığınız bitkiler hem bulunduğunuz ortamın havasını temizleyecek, hem de stresinizi azaltacak.

Sardunya (Geranium)

Özellikle Türkiye’de balkonlardan ve pencere pervazlarından eksik olmayan sardunya, hem bakımı hem de görünüşü sayesinde en çok tercih edilen çiçeklerden biridir.

En çok kırmızı, pembe ve beyaz renklerde bulunan sardunyalar, orta boy bir saksıda torf açısından zengin toprak severler. Genelde sonbahar ve kış aylarında haftada 1, ilkbahar ve yaz aylarında ise haftada 2 kere sulamak yeterli olsa da dibindeki toprak kuruduğunda sulamak en kesin yöntemdir. Özellikle çiçek açma döneminde direkt güneş ışığı almazlarsa uzun süre sağlıklı kalabilirler.

Paşa Kılıcı (Sansevieria trifasciata)

Susuzluğa, sıcaklığa, güneşe ve gölgeye karşı dayanıklılığıyla evde bakması en kolay bitkilerden biridir. Estetik görüntüsü ve senede bir kez açan güzel kokulu beyaz çiçekleri ile bu harika bitkiye evinizde bakmamanız için hiçbir sebep yok!

Işık ve su eksikliğine bir kaktüs kadar dayanıklı olsa da, güzel büyüyen bir Paşa Kılıcı için direkt gün ışığı idealdir. Suyu tuttuğu için toprağı kurumadıkça sulanmaması gerekmektedir, tam tersine özellikle kış aylarında fazla sulama bu bitkiyi öldürebilecek tek şeydir.

Paşa Kılıcı

Fil Kulağı (Alocasia amazonica)

Etkileyici ve büyük yaprakları ile bulunduğu ortamın havasını değiştirebilen bu estetik bitki gerçekten evlerin ve ofislerin vazgeçilmezleri arasında. Bu bitkinin kolay bakımına ve heybetli yeşil yapraklarına eminiz ki siz de bayılacaksınız!

Zengin toprak seven bu bitki teknik olarak bir tropikal bitki olduğu için suya düşkündür. Özellikle yaz aylarında bolca su isteyen bu bitkiyi toprağını nemli tutarak ve yapraklarına su püskürterek sağlıklı tutabilirsiniz. Aydınlık yerleri seven bu bitkiyi gene de direkt güneş ışığından uzak tutmakta fayda var.

Fil Kulağı

 

Kalanşo (Kalanchoe blossfeldiana)

Sukulent ailesinin oldukça popüler bir üyesi olan Kalanşo; zarif, narin ama gösterişli bir çiçektir. Kırmızı, sarı, turuncu, beyaz ve pembe renklerde olabilen bu bitki, küçük yaprakları ve çiçekleri ile bulunduğu ortamda çok yer kaplamadan hoş bir hava katabilirler. Aynı zamanda sukulent ailesine özgü olan sulu ve etli yaprakları, suyu tutarak bitkinin zor koşullarda hayatta kalabilmesini sağlar.

Su tutan yaprakları sayesinde çok seyrek sulama ile hayatta kalabilmektedir. Sulamalar arasında toprağın iyice kuruduğundan emin olmak gerekmektedir, aksi takdirde aşırı sulamadan çürüyebilir. Aynı şekilde çok sıcak ya da çok soğuk ortamlar köklerine zarar verebilmektedir. Oda sıcaklığında ve güneş alan bir yerde sağlıklı bir şekilde kolayca büyüyebilir.

 Kalanşo

Doğanın Yeşili Evinizde veya Ofisinizde!

Gördüğünüz üzere aslında bitkilere bakmak o kadar da zor sayılmaz. Daha önce hiç çiçek ya da bitki yetiştirmemiş olsanız bile bu bakımı kolay bitkilere bir şans verin. Kim bilir, belki yeni hobinizi bulursunuz!

NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Türk Telekom Mobil Hattınız varsa

Prime tarifelerine geçmek için

Online İşlemler uygulamamızı kullanabilir veya 

TTPRIME 20GB, TTPRIME 25GB 

yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Prime’ın tarifelerine geçmek için

dilerseniz 444 1 444’ü arayabilirsiniz.

Eğer Prime müşterisiyseniz ve paket değiştirmek

istiyorsanız 444 4 375’ten destek alabilirsiniz.

Prime’ın mobil tarifelerine

geçmek için dilerseniz Türk Telekom

mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulamak için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek, Online İşlemler’i kullanarak ya da müşteri hizmetlerini arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Sizi arayalım ve Prime dünyasındaki

tarifeleri anlatalım.

Belirli şehirlerde Mobil hat başvurularında

4.5G uyumlu SIM kartınızı size ulaştıralım.

PRIME'LI OLUN
Size en uygun içerikleri sunabilmemiz için lütfen seçim yapınız.
PRIME MÜŞTERİSİYİM PRIME MÜŞTERİSİ DEĞİLİM
Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz