Türk Telekom Online İşlemler
TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.
Ücretsiz
Gözat
Menu ikonu
Bursa'nın 
Lezzet Rehberi

Bursa'nın

Lezzet Rehberi

Tarihi kadar yemekleriyle de ünlü olan yeşil şehir Bursa'nın keşfedilmeyi bekleyen yerel lezzetlerini sizler için derledik.

Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olan Bursa, oldukça köklü bir tarihe sahip. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan şehir; Ulu Camii, Koza Han ve Yeşil Camii gibi birçok görkemli yapıya ev sahipliği yapıyor. Bu kadar tarihi önem taşıyan bir şehrin mutfağının da ünlü olması, çok da şaşırtıcı değil.

Türkiye’de yaşayan herkes Bursa iskenderinin methini en az bir kere duymuştur. Ancak, Bursa mutfağında iskenderin yanında daha birçok damak çatlatan lezzet var!

Pideli Köfte

Bursa’ya özgü yemeklerden biri olan pideli köfte, iskendere benzeyen ancak döner yerine inegöl köftesiyle hazırlanan bol tereyağlı, salçalı ve pideli bir yemektir. Şehir boyunca bulunan birçok ünlü köftecide bulabileceğiniz pideli köfte bizce iskenderle yarışabilecek lezzette, farklı bir alternatif.

Cantık

Cantık nedir diye sorabilirsiniz? Bursa’da bilinen ve sevilen, Orta Asya menşeili bu lezzet hamuru oldukça yumuşak, etli bir pide çeşididir. Ancak cantığa sadece pide demek yetmez; dokusu ve tadı daha çok çibörek ve pide arasında bir yerdedir. Bir sonraki Bursa ziyaretinizde bu bir kere deneyenin tekrar tekrar aradığı lezzetin peşine düşün!

Cantık

Tahinli Pide

Bu kadar tuzlu yemekten sonra tatlı sayılabilecek bir yemeğe geldi sıra. Tahinli pide, Bursa’nın ünlü ve çok sevilen unlu mamullerinden biri. Tahinli, şekerli ve susamlı bu pide, Bursalıların anlata anlata bitiremediği bir klasik. Bizden size tavsiye; tahinli pidenin yanına soğuk bir bardak süt çok yakışıyor.

Tahinli Pide

Kat Kat Bursa Lezzetleri!

Türk Telekom Prime’ın BURBAK Ayrıcalığı ile Bursa’daysanız ya da Bursa’yı ziyaret edecekseniz, arabanızı istediğiniz BURBAK otoparkına park edip, şehrin sunduğu bütün bu yerel lezzetlerin peşine düşebilirsiniz.

Afiyet olsun!

Prime Burbak Ayrıcalığı
Prime Burbak Ayrıcalığı

Türk Telekom Prime ve BURBAK’la Bursa’da da tüm otoparklar sizin! Aracınızı dilediğiniz BURBAK otoparkına park edip Türk Telekom Prime’ın otopark ayrıcalığından ayda 3 kez ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ
NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Türk Telekom Mobil Hattınız varsa

Prime tarifelerine geçmek için

Online İşlemler uygulamamızı kullanabilir veya 

TTPRIME 20GB, TTPRIME 25GB 

yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Prime’ın tarifelerine geçmek için

dilerseniz 444 1 444’ü arayabilirsiniz.

Eğer Prime müşterisiyseniz ve paket değiştirmek

istiyorsanız 444 4 375’ten destek alabilirsiniz.

Prime’ın mobil tarifelerine

geçmek için dilerseniz Türk Telekom

mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulamak için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek, Online İşlemler’i kullanarak ya da müşteri hizmetlerini arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Sizi arayalım ve Prime dünyasındaki

tarifeleri anlatalım.

Belirli şehirlerde Mobil hat başvurularında

4.5G uyumlu SIM kartınızı size ulaştıralım.

PRIME'LI OLUN
Size en uygun içerikleri sunabilmemiz için lütfen seçim yapınız.
PRIME MÜŞTERİSİYİM PRIME MÜŞTERİSİ DEĞİLİM
Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz