Türk Telekom Online İşlemler
TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.
Ücretsiz
Gözat
Menu ikonu
Avrupa'nın Gizli Kalmış Köşelerini 
Keşfetme Zamanı!

Avrupa'nın Gizli Kalmış Köşelerini

Keşfetme Zamanı!

Avrupa’nın merkez noktalarına yakın, gizli ve yerel kalmış yerlerini keşfetmek ister misiniz?

Avrupa’nın merkez noktalarına yakın, gizli ve yerel kalmış yerlerini keşfetmek ister misiniz? Yapılacaklar listeniz, klasik turist listelerinden farklı olacak ama yapmak zorunda hissettiklerinizi bir kenara bırakacak ve yerel güzelliklerin sizi alıp götürmesine izin vereceksiniz. Keşfetmenin verdiği keyfi, tam anlamıyla yaşayacaksınız. Bir turist gibi değil, bir gezgin gibi hissedeceğiniz yerel yerlerde ve oranın insanlarıyla beraber unutamayacağınız anılar biriktireceğiniz bambaşka bir tatil deneyimi için haydi sizi şöyle alalım.

Fransa Romantizminin Bambaşka Bir Hali: Rocamadour

İlk durağımız Fransa. Güneybatı Fransa’da bir uçurum şehri Rocamadour; kayalık bir tepenin üstünde, yamaç etekleri boyunca Ortaçağ taş evleri, ana caddesi boyunca gözlerinizi alamayacağınız taş kemerler...

Prime’la hayatı kat kat yaşamanın tadını çıkaracağınız Avrupa gidiş-dönüş çift kişilik uçak bileti ayrıcalığında, rotanızı Paris olarak belirlemek Rocamadour’u keşfetmek için ilk adımınız olabilir.

Paris’e vardıktan sonra bu uçurum şehrine ulaşmak ise oldukça kolay ve keyifli. Araç kiralayarak ya da uygun fiyata tren bileti alarak Paris’ten Rocamadour’a yaklaşık 6 saatte ulaşabilirsiniz. Bu yolda karşılaşacağınız doğa manzaralarından ziyade yol üstü geçeceğiniz köylerin samimi havası iç ısıtıyor ve bir sonraki köyde nasıl bir güzellik ile karşılaşacağınızı merak ettiriyor.

Rocamadour’a vardığınızda; keyifli yolculuğunuz bittiği için bir nebze buruk olsanız da mucizelere inanacağınız bu yer hemen sizi etkisi altına alıyor ve bambaşka bir diyara sürüklüyor. Fransa’nın romantik havası bu sefer geçmişi 12.yy’a kadar uzanan Rocamadour’da nostalji ile harmanlanıyor.

Rocamadour’un Eski Şehir bölgesinde yürüyerek sokaklarda kaybolmanın tadına varabilirsiniz. Attığınız her adım, sizi alıp başka diyarlara sürüklüyor ve geçmişte yolculuğa çıkarıyor.

Doğanın yeşilliği, gökyüzünün maviliği de bu tatilde size eşlik ediyor; bu da tüm güzelliklerin cabası oluyor. Türkçe’de ‘Kartallar Kayası’ anlamına gelen Rocher des Aigles’de daha önce görme fırsatı bulamadığınız bir çok vahşi kuş türü ile tanışabilirsiniz ya da ‘Maymunlar Ormanı’na yani La Foret des Singes’i ziyaret ederek maymunlara çerez yedirebilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen, ‘’Bana yetmedi, gelmişken bir de bu şehrin tüm güzelliğini tepeden göreyim.’’ diye düşünüyorsanız da balon gezisine katılabilirsiniz.

Fransa’nın bambaşka bir hali Rocamadour’un tadını doya doya çıkarmak da size kalıyor.

Fransa Rocamadour

Müziğin Rehberlik Yaptığı Sokaklar: Dinant

Fransa’dan Belçika’ya doğru uzanalım. Prime’ın ayrıcalıklı dünyası ile uçma fırsatı bulacağınız, ağzımızı tatlandıran çikolatalarıyla ünlü Belçika’nın başkenti Brüksel’den 90 kilometre uzaklıkta olan sokaklarda müziğin hakim olduğu tipik bir valon şehri Dinant, Rocamadour’dan sonraki gizli ve yerel keşfimiz. Üstelik, müziklere duygu veren müzik aleti saksafonu bulan Adolphe Sax’ın memleketi.

Sokaklarında yürürken adeta nehrin iki kıyısını birleştiren köprüdeki rengarenk dev saksafonlar arka fonda duygulu bir müzik yaratıyor ve size geziniz boyunca eşlik ediyor. Bir anda sizi şaşırtacak heykeller de bu atmosferde karşınıza çıkıveriyor. Bayard Kayası ise doğanın karşı konulmazlığını gözler önüne seriyor. Devasa büyüklükte bu kayanın iki arsayı doğal bir sınırla birbirinden ayırmasına tanık oluyorsunuz.

Şehrin bir ucundan diğer bir ucuna uzanan Meuse Nehri boyunca kanoyla zamanda yolculuğa çıkabilir ve her an görkemli bir kaleyle karşılaşabilirsiniz. Yolculuk öncesi yapacağınız hesaplı bir market alışverişiyle de kano gezinize kısa bir ara vererek doğanın keyfini, tadı damağınızda kalacak bir piknik ziyafetiyle çıkarabilirsiniz.

Günün yorgunluğunu, Charles-de-Gaulle Köprüsü’nün manzarası eşliğinde Belçika’nın meşhur patates kızartmasını yiyerek atabilirsiniz. Ardından, Dinant’ın Jazz kulüplerinde kendinizi müziğe bırakabilirsiniz.

Dinant

Amsterdam’ın küçük hali: Delft

Prime ile Hollanda’nın yerel güzelliğine doğru sizi sürüklüyoruz. Amsterdam’dan 1 saatlik tren yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Amsterdam’ın küçük hali ve bir öğrenci şehri Delft. Sessiz, sakin ve yerel. İyi bir üniversiteye sahip olan Delft’in sokakları da öğrenci nüfusunun fazla olmasından dolayı capcanlı ve rengarenk. Hem de her yer yürüme mesafesinde, bir adım ötede. 

Kuzeyden güneye uzanan, trafiğe kapalı su kanalının her iki yanında bulunan yürüyüş yolları size huzurlu bir yürüyüş aktivitesine davet ediyor. Yürümenin dışında bisiklet kiralayarak da bu huzurlu yolun tadını çıkarabilirsiniz. Bu keyifli yolun ardından bir mola vermek için durağınız, birkaç kanalın birleşme noktası olan Doğu Kapısı olabilir.

Delft de göreceğiniz bir başka şey ise, mavi beyaz porselenler. Eğer ki ilgiliyseniz, vitrinlere bakmak ve butik dükkanlarda porselenleri incelemek ile yetinmeyip bir porselen fabrikasını da ziyaret edebilirsiniz.

Delft

Prime’la Kat Kat Hayat

Gizli kalanları keşfetmek; Türk Telekom Prime ile çok kolay. Her Cuma Avrupa’ya çift kişilik gidiş-dönüş uçak bileti Prime’dan hediye. Prime’la kat kat hayat sizinle.

 

Prime Avrupa Uçak Bileti Kampanyası
Prime Avrupa Uçak Bileti Kampanyası

Türk Telekom Prime'la her cuma Avrupa'ya çift kişilik gidiş-dönüş uçak bileti hediye! Bu hafta kaçırdıysanız üzülmeyin! Web sitemizdeki geri sayım sayacını takip ederek bir sonraki hafta bilet kazananlardan biri siz olabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ
NASIL TÜRK TELEKOM
Prime'lı Olurum?

Türk Telekom Mobil Hattınız varsa

Prime tarifelerine geçmek için

Online İşlemler uygulamamızı kullanabilir veya 

TTPRIME 20GB, TTPRIME 25GB 

yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Prime’ın tarifelerine geçmek için

dilerseniz 444 1 444’ü arayabilirsiniz.

Eğer Prime müşterisiyseniz ve paket değiştirmek

istiyorsanız 444 4 375’ten destek alabilirsiniz.

Prime’ın mobil tarifelerine

geçmek için dilerseniz Türk Telekom

mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun Türk Telekom Prime mobil tarifesine geçmeden önce mevcut tarifenizi öğrenmek için TARIFEM yazıp 5555’e mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut taahhüt bilgilerinizi sorgulamak için TAAHHUT yazıp 5555’e SMS göndererek, Online İşlemler’i kullanarak ya da müşteri hizmetlerini arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Başvuru formunu 

doldurun.

Sizi arayalım ve Prime dünyasındaki

tarifeleri anlatalım.

Belirli şehirlerde Mobil hat başvurularında

4.5G uyumlu SIM kartınızı size ulaştıralım.

PRIME'LI OLUN
Size en uygun içerikleri sunabilmemiz için lütfen seçim yapınız.
PRIME MÜŞTERİSİYİM PRIME MÜŞTERİSİ DEĞİLİM